Haber

Harita Uyarısı: Naci Görür Korkutan Muğla Depremlerinin Ardından Açıklama Yaptı!

Muğla’da art arda meydana gelen depremler bölge halkını tedirgin etti. AFAD ve Kandilli Rasathanesi, Muğla’nın Ula ilçesinde meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki depremi an an duyurdu. prof. Naci Görür depremlerin ardından açıklamalarda bulundu. Görer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda haritalı bir uyarıda bulundu.

AFAD ve Kandilli Rasathanesi, ülkemizdeki depremlerle ilgili güncel bilgileri paylaşmaya devam ediyor.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD) verilerine göre, saat 06.40 sıralarında merkezi Muğla’nın Ula ilçesinde olan 7 km derinlikte 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Muğla’da gece ve sabah saatlerinde meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki iki depremin ardından sarsıntılar devam etti.

Muğla ve çevre illerde hissedilen depremde rastgele olumsuz bir durum olmaması yüreklere su serpti. Vatandaşları paniğe sevk eden sarsıntıların ardından Prof. Dr. Naci Görür’den açıklama geldi.

Depremlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Naci Görür, Muğla’da peş peşe meydana gelen depremlerin ardından haritalı uyarıda bulundu.

Depremlerin göç ettiğini vurgulayan Görür, “Muğla’nın Ula bölgesi çevresinde 4.0-4.1 büyüklüğünde depremler oluyor. Depremler Gökova Fayı üzerinde ve Muğla-Yatağan Fayı yakınındadır. Muğla fayı üzerindeki depremler genellikle doğudan batıya doğru göç eder. Bu bölgedeki en yakın depremler 2004 (5,4), 2005 (5,2) ve 2017 (6,6) idi.

Naci Görür’ün Twitter paylaşımı ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu